42. ročník Žebrácké pětadvacítky už tuto neděli (13.8.) v 10 hodin

09.08.2023

Další ročník Žebrácké pětadvacítky je tady. Už tuto neděli se vydají běžci a chodci na své tratě. 

Pro běžce na 25 km distanci je to letos 42. ročník. Za ta léta se u nás vystřídalo mnoho běžců a běžkyň. Mnoho z nich se k nám vracelo a vrací pravidelně. Mají závod a prostředí tady moc rádi. Doufáme, že i novým účastníkům se bude u nás líbit a budeme se na startu závodu potkávat pravidelně každý rok.

"Žebrácká pětadvacítka je náročný, ale krásný běh Křivoklátskem, který si zamilujete."


Běžce na 10 km trati čeká letos jubilejní 10. ročník. To, co začalo před 10 lety jako vložený nesoutěžní závod pro začínající běžce, se postupně rozrostlo na regulérní běžecký závod se zajímavými vítěznými časy. Pořád ale chceme tímto závodem přilákat i běžce, kteří si netroufají na dlouhé tratě a chtějí si jen zkusit atmosféru závodu. 

"Nebojte se u nás startovat. Trať na 10 km není náročná a celkový čas je až na posledním místě!"


Pozvolna se nám zvedá i účast na pochodu s holemi na 10 km. Po nultém ročníku, kterého se účastnil jeden závodník se letos dostáváme na dvojciferná čísla, což svědčí o zvyšujícím se zájmu u tento pochod. Nás to samozřejmě moc těší a i to potvrzuje zvyšující zájem o tuto volnočasovou aktivitu. Chceme i nadále rozšiřovat povědomí o chůzi s holemi a jejím blahodárném vlivu na lidské zdraví a psychiku.  

Už tradiční je i Rodinný běh s Žebráčkem s Točníčkem. Krátký zábavný běh pro děti, jejich rodiče, prarodiče ale i pro ostatní, kteří si chtějí jen tak pro srandu zaběhat. Na konci čeká každého účastníka malá odměna.

"Vezměte děti na Ž25 a zaběhněte si s nimi Rodinný běh. Třeba je tím i sebe přivede k běhu."


Krom běhů se můžete těšit i na stánek s občerstvením, stánky s prezentací sponzorů závodu a v přilehlém parku bude probíhat svatovavřinecká pouť s atrakcemi pro děti, střelnicí, kolotoči a stánky se všemi možnými sladkostmi. 

"Přijeďte si v neděli 13. srpna užít pěkný sportovní a zábavný den v Žebráku."

Těšíme se na Vás!

Tým Ž25 


  

Vytvořte si webové stránky zdarma!